1.Uluslararası,3.Ulusal Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi - Kadin Sağlığı Hemşireliği Dernegi

1.Uluslararası,3.Ulusal Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız, Doğuma Hazırlık Eğitimi’ne gönül veren tüm Sağlık Profesyonelleri;
Birincisini 2012 yılında Çeşme’de, İkincisini 2015’de Seferihisar’da gerçekleştirdiğimiz kongremizin üçüncüsünü bu yıl Çeşme’de gerçekleştiriyoruz.
‘’1.Uluslararası,3.Ulusal Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği Kongresi”nin  ana teması “Yeni Kavramlar, Yeni Fikirler, Yeni Teknikler” olarak belirlenmiştir.
Temaya uygun olarak, alandaki yenilikleri kanıtlar doğrultusunda sunarak ve farklı kurslar ile yeni teknikleri deneyimlemenizi sağlayarak daha güvenli ve keyifli doğumlar için birlikte gelişmeye devam edeceğiz.
Ayrıca bu alanda çalışan sağlık profesyonellerine deneyimlerini paylaşma fırsatı vererek birbirimizin deneyimleri ile de zenginleşeceğiz. Farklı gebe eğitim/gebe bilgilendirme uygulamaları ve bilimsel çalışmalara yine ‘’EN İYİ ÖDÜLLERİ’’ verilmesini planlıyoruz.
Bilgi, deneyim ve uygulama ile dopdolu kongremizle amacımız hem aile hem de toplumumuz için güvenli doğum sonuçları elde etmek ve ülkemizdeki sezaryen oranlarının DSÖ oranlarına inmesine katkı sağlamaktır. Kadına, bebeğe saygı, güvenli doğum, doğum korkusu nedeniyle olan gereksiz sezaryenlerin azaltılması ancak multidisipliner yaklaşım ile gerçekleşebilir.
Bu nedenle; Daha önceki kongrelerimizde olduğu gibi bu alana gönül veren hemşire, ebe, kadın-doğum uzmanı, psikolog, fizyoterapist, aile hekimi, doula ve doğum koçlarını kongremize katılmaya davet ediyoruz.
Doğuma Hazırlık Eğitimi/Gebe Okulları/Gebe Bilgilendirme Programlarına gönül veren Sağlık Profesyonelleri;
İzmir’in Çeşme İlçesi sonbaharda bir başka güzeldir. Ilıca Termal Hotel’de sıcak kaplıca sularının  ve sonbaharda ılık Çeşme denizinde yüzmenin keyfini birarada yaşamalısınız.
Kongre sonunda yenilenmiş bilgi, zihin ve beden ile kurumlarınıza dönmenizi , bu alanda çalışmalarınızı sürdürmenizi diliyor ve 1.Uluslararası 3.Ulusal “Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği” kongresinde buluşmak umudu ile saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.Kongre Başkanları

Doç. Dr. Merlinda ALUŞ TOKAT     Doç. Dr. Kerziban YENAL

Daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız >>>>Doğuma Hazırlık Eğitimi ve Eğiticiliği

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git