İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE GEBE EĞİTİMCİ EĞİTİMİNİN 2.DÜZENLENDİ

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Kadın Sağlığı Hemşireliği Derneği ve İstanbul Sağlık Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesi Personel Eğitim Birimi işbirliği ile gebe eğitici eğitimi programının ikincisi düzenlendi.  Program 23 Aralık 2013 – 10 Ocak 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Gebe eğitimi yapan/yapmayı planlayan hastanelerin gebe eğitimi kurslarında görevlendirilecek ebe ve hemşirelerin, doğal doğum felsefesi, yetişkin eğitimi ve bir gebe eğitim programının hazırlama ve yürütme konusunda gerekli bilgi ve beceri kazanması amacı ile planlanan eğitime 14 hastaneden toplamda 23 katılımcı kabul edildi. Katılımcılarda aranan ön koşullar arasında, eğitim sonrası kurumunda gebe eğitimlerini başlatma şartı da bulunmaktaydı. 

Geniş bir eğitimci yelpazesine sahip programda özel ve kamu gebe eğitim merkezlerinden gelen eğitimciler, katılımcılarla deneyim paylaşımında bulundu. Katılımcılara kamu ve özel gebe eğitim merkezlerinde gözlem imkânı verildi. Uygulamalara geniş ölçüde yer verilen programda, eğitim sonu değerlendirmede katılımcı memnuniyeti ve mesleki gelişime katkı oranı %95 olarak belirlendi.

Eğitim sonrasında katılımcılar kurumlarında gebe eğitimlerini başlatarak, her ay bu konuda Sağlık Müdürlüğü’ne rapor gönderecekler.

GEBE EĞİTİCİ EĞİTİMİ PROGRAM SONU DEĞERLENDİRME

Programın katılımcılar tarafından  değerlendirilmesi

Genel olarak çok memnunlar. Teoriğin de pratiğinde çok şey kattığını belirtiyorlar.

Program ile ilgili eleştirileri: bazı eğitimciler diğer eğitimcinin konusuna girerken, bazı eğitimciler de bu konu anlatılmıştır diyerek bazı konulara değinmedikleri, anlatılmayan açıkta kalan bölümler olabildiği belirtildi. Bazı konularda fazla detaya girildiği, gebe eğitiminde kullanılmayacak konulara detaylı olarak girildiği ifade edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git